04 sierpnia 2021

Kasia i Michał czyli lawendoweLOVE

Lawenda to temat na zdjęcia który nieodłącznie kojarzy mi się z latem. Grządki lawendowych pól na zboczach pagórków w Ogrodzie pełnym lawendy na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie scenerii rodem wyciagniętej z filmów Tolkiena. Co jakiś czas można odnieść wrażenie że zza drzewa wyskoczy mały hobbit bądź inny mieszkaniec Shire.

 

Takie właśnie miejsce, na swoją sesję narzeczeńską, wybrali Kasia i Michał. Mimo że mieli dość daleko, zdecydowali że kwitnąca właśnie lawenda idealnie odda klimat ich gorącego uczucia i ukarze ciepło ich bijących dla siebie serc!

 

 

Zanim jednak przejdę do dalszego opisu, trzeba wspomnieć że lawenda kwitnie tylko kilka miesięcy w roku i jeśli przegapi się ten okres, można obejść się smakiem i pocałować klamkę ;)

Nam udało się to niemal w ostatniej chwili i już wtedy wiedziałem że było warto! Jak widzicie na zdjęciach, nie tylko my wpadliśmy na ten pomysł ale wystarczy trochę kreatywności i tłumy domorosłych fotografów nie będą przeszkadzać w stworzeniu pięknych i klimatycznych zdjęć.

 

 

Kasia zadbała o najdrobniejszy szczegół! Przed naszym przybyciem zamówiła piękny, lawendowy wianek który można odebrać po przyjeździe do Ogrodu. Zaopatrzyła się dodatkowo w uroczy bukiecik a stylizacja dopełniła idealnie kadry.

 

Nigdy wcześniej nie mieli okazji wybrać się na sesję ale postanowili, że chcą zachować ten czas narzeczeństwa na fotografiach. Czas który będą mogli już zawsze wspominać i łączyć te wspomnienia z zapachem lawendy, ciepłem słonecznych promieni i zielonymi pagórkami.

 

 

Fotografując tę dwójkę, wystarczyło pozwolić im być blisko siebie. Ważne aby w takich chwilach nie narzucać Parze zbyt wielu pozycji które należałoby przyjąć. Ja daję zawsze swobodę ponieważ wtedy, gdy czują się najbliżej siebie, najbezpieczniej, dzieje się magia! Żadne zdjęcie nie odda tego na 100 procent ale... czy obserwując te fotografie też czujecie mocniejsze bicie serca? ;)

 

 

 

Niebawem znowu spotkam się z Kasią i Michałem na ich ślubie. Ludzi wokół będzie co prawda o wiele więcej, sceneria również nieco inna ale... już dzisiaj wiem, że będzie pięknie! 

 

Z lawendowym pozdrowieniem!
Grzegorz - Zabajone

-----------------------------------------

- nie masz pomysłu na miejsce sesji zdjęciowej? Koniecznie odwiedź mój kanał na YouTube TUTAJ i zobacz Ogród pełen lawendy z lotu ptaka!

- myślisz że zdjęcia do 24h po ślubie nie są możliwe? Przekonaj się TUTAJ że są! :)